Курсова Магістерська Звіт з практики Контрольна Бакалаврська Всі типи Кількість сторінок:
Суспільство вони тлумачили як державно-монополісти чний (з точки зору форми власності), організований (з огляду на соціальні та економічні процеси), зрілий, розвинутий капіталізм як менеджеріальне суспільство (враховуючи домінуючу професію у всіх галузях), як суспільство масової культури.
Основні її вади: концепція різко звужувала критерії диференціяції людей відносно їх приналежності до різних соціальних груп, було викривлено уявлення по критерії соціальної мобільності, концепція відображала утопічні уявлення про міжгрупові відносини.
На уроках суспільствознавства школярі вивчають суспільство. Воно являє собою дуже складну систему, організовану за певними законами. Суспільство постійно розвивається і змінюється.
Вона включає різні форми об’єднання людей і способи, за допомогою яких вони взаємодіють один з одним. Іншими словами, це все людство в минулому, теперішньому та майбутньому.
У вузькому сенсі суспільство означає сукупність людей, об’єднаних цілями і інтересами (наприклад, суспільство любителів природи).
Сукупність людей, яких об’єднують спільні інтереси, діяльність та спілкування
Створення спеціальних Суспільство організацій для передачі знань новим поколінням: шкіл, університетів, училищ.
Соціально-політичні передумови виникнення соціології:
аграрні порості - теж саме, але мають плуги і використовують енергію тварин (биків);
Спенсер – прихильник органицизма – розглядав суспільство за аналогією з живим організмом. Він вважав, що суспільство складається з індивідів і функціонує подібно до того, як функціонує організм, що складається з клітин.
Опитування як метод збору первинної інформації. Мистецтво опитування полягає у вірному розміщенні та формулюванні питань. Окрім соціологів, опитуваннями користуються і інші науки, але соціологічне опитування відрізняється, по-перше, кількістю опитуваних – сотні і тисячі, предмет інтересу – не особиста, а громадська думка.
Масова свідомість – це широка сукупність ідей, уявлень, ілюзій, почуттів, настроїв, що відображають всі без винятку сторони життя суспільства, що приступні для мас і здатні викликати їхній інтерес.
В результаті значно поглиблюється розподіл праці, спеціалізація окремих осіб та груп на певних видах економічної діяльності. В технологічно найпростіших суспільствах фактично все працездатне населення було зайняте у здобутті їжі.